© ERMAS Asansör 2008
Tarihçe ve profil;

1986 yılında ERMAS ASANSÖR SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ  Erol Erbirer, Memet Karadeniz, Nejat Erbirer ve Savaşal Sayın tarafından kurulmuştur. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Erol Erbirer mezuniyetinden sonra kariyerine Mehmet Kavala işletmeler grubunun muhasebe departmanında  başladı. Kısa bir süre sonra SINATES (Sınai Tesisler), TEKİMAL (Teknik İmalat ) grubuna geçti. 11 yıl boyunca Sınates ve Tekimal şirketlerinde müdür dahil muhtelif departmanlarında çalıştı.

Sınates ve Tekimal firmaları asansör imalat ve montaj sahasında Türkiye'de kurulan ilk büyük işletmeydi.
1966 yılında Sınates ve Tekimal firmalarındaki tüm görevlerinden ayrılarak, bir makine ve bir elektrik mühendisi ile ASEL ASANSÖR şirketini kurdu. ASEL Asansör firması tüm ülkede 1500'den fazla muhtelif kapasitedeki asansörün montajını ve satışını sağladı. 1968 yılında Kartal'da 1000 m2'lik bir fabrika kurulmasında öncülük yaptı. Bu fabrikada makine motor, kapı, kabin, kumanda panosu ve diğer asansör malzemelerinin üretimine başladı ve 20 yıl boyunca bu firmada üretim ve montaja devam etti. İki ortağının ağır hastalanmaları sebebiyle bu firmayı devretti.
1986'da iki mimar ve Boğaziçi mezunu bir kişi ile ERMAS ASANSÖR SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ firmasını kurdu. Bu firma Marmara bölgesinde ve güney bölgelerinde 450'den fazla asansörü satıp tesis etti. Bu asansörlerin bir çoğu 15 kata kadar ACVV veya VVVF regülasyonlu panoramik, hidrolik, yarı veya tam otomatik kapılı asansörler idi. Şu andaki kapasitemize göre yıllık asansör montajı 20 adettir.
ERMAS' ın  80 m2'lik ofis alanı mevcuttur. Şirketin kendine ait 4 adet arabası bulunmaktadır. Bakım ve servisin büyük kısmı gerekli araç ve gereçlerle donanımlı bu 4 araba ile sağlanmaktadır. Tüm şirkette çalışanların sayısı 13 kişidir: 4 kişi yönetim, 2 kişi montaj, 2 kişi arıza-bakım,1 kişi teknik, 4 kişi bakımdan sorumludur. ERMAS çalışanları her zaman ürün ve servis kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmışlardır. Ana amaç şirketin asansör teknolojisini geliştirmek ve tüm ERMAS Asansörlerinin güvenli, rahat ve iyi dekore edilmesini sağlamaktır. 
1986 yılında faaliyete başlayan firmamız asansör montajı ve teslimat sonrası bakım ve arıza hizmetlerini değişen dünyanın değişen şartlarına ve konumlarına uygun projeleri geliştirmek için ERMAS tasarım ve projelendirme ekibi ile her şey insan için ilkesinden yola çıkarak çalışmalarını sürdürmektedir. ERMAS genel ihtiyaçlarla yetinmeyen, önemli projelerin firması olmak arzusundadır. Bu anlamda müşteri memnuniyetini ve yasal mevzuatları ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tüm çalışanlarımız tarafından benimsenen Kalite Politikamız 5.3. standart no ile belirtilmiştir.

50 Yıllık tecrübemizle " Önce insan... " diyoruz.

5.3.        Kalite Politikası
Asansör  montajı ve teslim sonrası hizmetlerimizde; yasal mevzuatlara uygun, müşterilerinin beklentilerini karşılayan, müşterilerimize ve çevremize güler yüz ve itina ile hizmet vererek, önce insan yaklaşımını benimseyip güven veren şirket imajımızı sürekli kılmak ve müşteri memnuniyetini firma felsefesi kabul ederek kalite yönetim sisteminin sürekli iyileştirilmesini sağlamak kuruluşumuzun kalite politikasıdır.


               MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
               KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNİN SÜREKLİ İYİLEŞTİRİLMESİ
               İŞLERİMİZİ İTİNA İLE ZAMANINDA VE DOĞRU YAPMAK
               GÜVENİLİRLİK
               GÜLER YÜZLÜ HİZMET


ERMAS;
Müşterilerin, en iyisine layık olduğu anlayışı ile, müşterilere sunulacak ürün ve hizmet kalitesini, karşılıklı olarak kararlaştırılan özelliklerde ve milli ya da milletlerarası standartlarda, belirlenen süre içinde ve en düşük maliyette karşılayarak, müşteri memnuniyetini elde etmek, piyasa araştırması sonucu müşteri ihtiyacına en uygun malzeme türlerini belirlemek, tüm çalışanların üstün gayret, katılım ve dayanışma anlayışı içinde olmaları ile iş verimliliğini arttırmak, sürekli eğitim faaliyetleri ile iş görme kabiliyetini geliştirmek, sürekli gelişme ve iyileşme gayreti içinde olmakla faaliyetlerin her defasında en doğru şekilde ve daha kısa zamanda yapmak temel politikalarımızdır.



                                                                                                       Genel Müdür
                                                                                                       Mim. Mehmet Karadeniz